Huśtawka do ogrodu – na jakie rzeczy trzeba zwracać uwagę przy jej wyborze

Decydując się na huśtawkę do ogrodu przy domu trzeba mieć na uwadze parę ważnych tematów. Huśtawka ogrodowa jest doskonałym miejscem na spokojny relaks i wypoczynek, jeśli będzie posiadała daszek, to można z niej będzie korzystać nawet przy lekkim deszczu. Lecz nawet na tak bezpiecznym na pierwszy rzut oka urządzeniu zdarzyć się może jakiś nieszczęśliwy wypadek, szczególnie jeśli będzie z niego korzystało zbyt dużo osób.

Dlatego bardzo ważną sprawą podczas wyboru huśtawki musi być bezpieczeństwo. Huśtawka do ogrodu może być wykonana z różnego materiału, przykładowo drewnianych elementów, profili ze stali czy też tworzyw sztucznych. Lecz bez względu na to, co zostało użyte do wytworzenia, powinna ona posiadać jak najwyższy dopuszczalny ciężar. W przypadku wersji na trzy osoby ma to być co najmniej trzysta kg, lecz jeżeli bujać się zamierza kilku postawnych panów, to może się to okazać za mało.

Trzeba też bardzo dokładnie oglądnąć liny czy łańcuchy, ich grubość do świetny wyznacznik solidności wykonania. Dane podawane przez producentów nie w każdym przypadku będą odpowiadały rzeczywistości, dlatego dobrze jest całość sprawdzić wszystko samemu.

Następna sprawa to wielkość. Jeśli ogród jest niewielki, i poza tym w dużej części wykorzystany, to nie ma co szaleć z modelami o największych gabarytach. W nich stelaż huśtawki ogrodowej będzie miał nawet 2,5 metra na długość i więcej niż metr na szerokość, tak więc będzie potrzebował odpowiednio dużo przestrzeni. A dodatkowo, aby wszystko było odpowiednio stabilne, trzeba go będzie postawić na wzmocnionym podłożu.

Recommended Articles